Preview před startem sezony

publikováno 18.09.2016

Do nového ročníku vstupuje Cosa Nostra nově pouze s jedním družstvem mužů. S tím je spojeno mnoho pozitiv, ale i otazníků.

Cíl pro sezonu

Cílem je jednoznačně udržet Jihočeskou ligu mužů i pro další sezonu. K tomu bude potřeba rychlé zapracování několika navrátilců a hráčů bývalého B týmu do sestavy. Zejména úspěšná adaptace těchto hráčů bude klíčovým faktorem.

Na co se můžeme spolehnout

Klasicky silnou stránkou týmu by měla být ofenziva. Všech 5 nejproduktivnějších útočníků zůstalo v týmu.

Největší otazník

Největším otazníkem bude obrana. Do týmu se po dlouhé pauze zaviněné zraněním vrací Adam Švepeš. Dalším navrátilcem je Jiří Kubů a tak složení obrany dozná velkých změn. To navíc umocňuje fakt, že obranná fáze dělá problémy celému týmu.

Co bude nutné pro kvalitní umístění

Vynikající výkon brankářů bude potřeba v každém zápase. Zejména ze začátku sezony, kdy se bude formovat nové složení obrany.

Od koho se hodně očekává

Navrátilec Adam Švepeš by měl stmelit obranu a zanést do ní trochu konstruktivity v rozehrávce. Otázkou zůstává jeho zdraví.

Kdo by se měl zlepšit

Celý druhý útok by měl zlepšit produktivitu. Přestože neinkasoval mnoho branek, tak v rozhodujících momentech branky od něj chyběly. Pomoci by mohlo přeskládání útoků za účelem vyrovnání jejich síly.